Waluta:
PLN
OPATRUNEK HYDROŻELOWY RATUNKOWY BURNTEC (20X20CM)
OPATRUNEK HYDROŻELOWY RATUNKOWY BURNTEC (20X20CM)

BurnTec jest innowacyjnym, uniwersalnym opatrunkiem hydrożelowym stosowanym w ratownictwie medycznym. Wykorzystywany jest zarówno przez profesjonalne służby  – pogotowie ratunkowe, straż, wojsko, policję, jak i przez jednostki cywilne. BurnTec jako jedyny z dostępnych na rynku opatrunków hydrożelowych znajduje zastosowanie nie tylko w przypadku urazów oparzeniowych. Stosuje się go również w przypadku wszelkich innych uszkodzeń skóry wymagających zaopatrzenia – głębokich otarć, złamań otwartych, ukąszeń.

 

Opatrunek BurnTec to wodna kompozycja naturalnych i syntetycznych polimerów (poliwinylopirolidon, glikol polietylenowy, agar) usieciowionych za pomocą wiązki elektronów. Proces ten wiąże polimery w postać stabilnego płatu hydrożelu o grubości 3,5 milimetrów oraz gwarantuje jego sterylność. Zawartość wody w opatrunku wynosi 92%. W celu zapewnienia maksymalnej wytrzymałości mechanicznej opatrunek BurnTec na całej swojej powierzchni został wzmocniony włókniną jakości medycznej. Marginesy włókniny na brzegach opatrunku ułatwiają jego wyjęcie z foremki i umożliwiają jak najszybszą aplikację. Taki sposób zakładania opatrunku ogranicza ryzyko kontaminacji rany, bowiem dłonie osoby opatrującej ranę nie mają kontaktu  z fragmentem hydrożelu stykającym się bezpośrednio z miejscem urazu.

 

 

Aplikacja opatrunku na ranę.

 

Opakowanie opatrunku zaprojektowano nie zapominając o specyfice pracy służb ratowniczych, często prowadzonej  w ekstremalnych warunkach. Opatrunek zapakowany jest w podwójne, foliowe opakowanie gwarantujące maksymalną ochronę przed uszkodzeniem. Ponadto na każdym opakowaniu znajduje się czytelna informacja o jego rozmiarze i orientacyjnym, procentowym pokryciu powierzchni ciała osoby dorosłej i dziecka.

 

Burntec – właściwości chłodzące.

 

Opatrunki hydrożelowe skutecznie schładzają miejsce urazu, co jest szczególnie istotną cechą w przypadku oparzeń. Uraz tego typu powstaje w momencie zadziałania czynnika parzącego, jednakże rozwija się on nawet do kilkudziesięciu godzin od zaistnienia wypadku. Jedynie poprzez szybkie schłodzenie oparzenia można powstrzymać ten proces. Pierwotnie zalecenia wskazywały na zastosowanie wody o temperaturze pokojowej (reguła 20 minut schładzania wodą o temperaturze 20 stopni), obecnie odchodzi się od tej metody na rzecz hydrożeli. Przede wszystkim jest to proces efektywniejszy – opatrunek hydrożelowy schładza nie tylko poprzez odparowywanie zawartej w nim wody. Cechuje się on ponadto wysoką pojemnością cieplną, dzięki czemu temperatura rany obniżana jest poprzez kumulację ciepła w opatrunku. Hydrożel schładza także poprzez transfer ciepła z rany poprzez swą strukturę do środowiska zewnętrznego. Zastosowanie opatrunków hydrożelowych, co bardzo istotne, nawet w przypadku rozległych oparzeń nie stwarza ryzyka wywołania hipotermii, jak ma to miejsce w przypadku schładzania wodą.

 

 

Graficzna demonstracja procesu schładzania przez opatrunek BurnTec. Kumulacja ciepła w opatrunku i transfer do środowiska zewnętrznego.

Opis towaru

Cechy towaru

Dokumenty

Opinie